|
Kwame Kwei-Armah (1967, Londen), geboren Ian Roberts, is een Britse acteur, toneelschrijver, regisseur en zanger. Zijn bekroonde stuk Elmina's Kitchen, werd in 2005 overgedragen aan het Garrick Theatre. Hij is momenteel de artistiek directeur van het Young Vic-theater in Londen.
|
Esther Duysker (1985) is toneelschrijver, scenarist en vertaler. Zij hertaalde en bewerkte Othello in regie van Daria Bukvic voor Het Nationale Theater en vertaalde het stuk A Raisin in the Sun van de Amerikaanse Lorraine Hansberry, waarmee Well Made Productions de Amsterdamprijs voor de kunst 2017 won.
|
In dit tweede deel van het drieluik over de familie Younger, zien we dochter Beneatha Amerika verruilen voor Nigeria. Wanneer de onafhankelijkheidsstrijd dramatische gevolgen heeft voor haar man en haar kind, wordt ze gedwongen haar plaats in de wereld opnieuw te bepalen. Vijftig jaar later keert ze terug naar de noodlottige plek van toen. Opnieuw wordt ze geconfronteerd met haar verlies, en met de erfenis van een strijdvaardig leven.
opvoergegevens:
Likeminds / Wellmade Productions / Teunkie van der Sluijs
|
inkijken
|
|
|
Jibbe Willems is afgestudeerd aan de Toneelacademie Maastricht. Als toneelschrijver werkte hij onder andere voor het Nationale Toneel, Oostpool, De Utrechtse Spelen, Het Zuidelijk Toneel, Frascati, De Toneelschuur, Het Syndicaat en Theater Bellevue. Iedere maand is hij te zien in de satirische theatershow De Orde van de Dag. In 2015 trad hij aan als huisschrijver van Toneelgroep Maastricht.
|
|
Andy en Gina leven al jaren boven hun stand. Hun huwelijk is een woestijn. Ze teren op luxe en drugs, maar de fiascotaks is bereikt. De enige en snelste weg naar geluk lijkt een enkele reis naar Rio. Maar waar betaal je een nieuw leven van? Een roofoverval? Op de juwelierswinkel van je ouders?
opvoergegevens:
Bellevue Lunchtheater / Likeminds / Mustafa Duygulu
|
inkijken
|
|